לטייל לבד

לכבוד יום העצמאות, מצאתי את עצמי חושבת מהי עצמאות עבורי.

יש שהיו מגדירים עצמאות כיכולת לעשות הכל לבד, להתקדם בכוחות עצמך, או אולי לא לבקש עזרה מאחרים.

עבורי, עצמאות זה חופש. החופש לצאת מהמוסכמות שאנחנו מכירים, החופש להעז, החופש להיות מי שאני בוחרת להיות.

לטייל לבד סן פרנסיסקו ארצות הברית

תחושת החופש הזו מתעצמת אצלי במיוחד כאשר אני מטיילת לבד.

הפעם הראשונה שטסתי לבד הייתה שבועיים אחרי השחרור מהצבא. כמו כל משוחרר טרי, מצאתי את עצמי מהופנטת ממבחר האפשרויות שעמד לנגד אלי, ובפזיזות שמאפיינת את גיל 20 החלטתי לטוס לנסות את מזלי בעגלות בברלין. החוויה עצמה הייתה בין המאתגרות שעברתי (סיסטר פחות מוצלחת במכירות)- אבל פתחה לי את הראש לחוויה מטורפת, וליכולות חדשות שלא ידעתי שיש בי.

עד אז, לא ידעתי מה זה להסתובב לבד ברחובות זרים, לגלות בעצמי מקומות חדשים, להיבלע בתוך ההמון. מעולם לא ישבתי לבד במסעדה, או הלכתי להופעה. לא הכרתי את עצמי לבד, ולא ידעתי שיש לי את היכולת ליצור קשרים עם אנשים חדשים, ושאני אפילו ממש אוהבת את זה.

וזה בדיוק מה שלטייל לבד עושה.

מכריח אותך לפרוץ את הגבולות של עצמך.

מאפשר לך לעבור תהליך עם עצמך, בלי תלות במה שאחרים חושבים, או במי שהתרגלת להיות בבית.

גורם לך להאמין ביכולות שלך, לסמוך על האינטואיציות שלך.

פותח לך את הראש למגוון חדש של אנשים, חוויות, רגשות.

לטוס לטיול אחרי צבא בהודו לבד בנות הודו
פוגשת חברים חדשים

אבל הדברים לא תמיד היו מושלמים. לטייל לבד, וכשאת בחורה במיוחד, יכול להיות מפחיד לעתים.

כשטיילתי בדרום אמריקה מצאתי את עצמי בסיטואציה כזו. הייתי זקוקה לחופש לבחור לאן אני רוצה להגיע וכמה זמן אני רוצה לבלות בכל מקום. רציתי להיות אחראית לעצמי ולא להסתמך רק על החברות (המדהימות, יש לציין) שהגעתי איתן מהבית. וכך היינו נפגשות ומטיילות יחד לפרקים, אך בשאר הזמן הייתי מטיילת לבד, או עם חברים חדשים שהכרתי בדרך.

באחת הפעמים שהתפצלנו, אני טיילתי בפרו והן המשיכו לבוליביה, מצאתי את עצמי מתמודדת עם הסיוט של כל מטייל- לבד, מפוחדת, חסרת כל אחרי שנשדדתי על ידי מקומיים.

לקח לי זמן לחזור לעצמי. חששתי לצאת מהחדר בהוסטל בו שהיתי. כשכבר יצאתי, הייתי מסתכלת לצדדים כאחוזת אמוק, כולם נראו לי רעים, שודדים, מחפשים לפגוע בי.

תהליך ההתמודדות עם הטראומה שחוויתי היה לא פשוט, אך לא רציתי לוותר על הדבר שעשה לי כלכך טוב. לא רציתי לתת לפחד לנצח אותי. המשכתי את המסע שלי, ולאט לאט נבנה לי שוב הביטחון בעצמי, וחזרתי לטייל לבד.

לטייל אחרי צבא דרום אמריקה ארגנטינה לבנות לבד בנות מטיילות
לא הכל מפחיד בדרום אמריקה

ולא הפסקתי מאז.

שנה אחר כך טסתי להודו, ובמשך חודשים טיילתי לבד והתמודדתי עם מצבים שונים ומשונים. גם העבודה בה בחרתי לעבוד שלחה אותי לא פעם לבדי ברחבי העולם, וגם היום אני מוצאת את עצמי בוחרת לנסוע מדי פעם בלי בן הזוג או החברים, ופשוט לגלות בעצמי שוב את אותן תכונות שביומיום קצת נרדמות- המסוגלות העצמית, הפתיחות, הביטחון בעצמי ובדרך שלי.

ומה אתכם? טיילתם לבד? האם החשק מדגדג לכם?

אשמח לשמוע את הסיפורים שלכם❤️

אהבת את הפוסט?
הנה עוד כמה מומלצים

לטייל לבד סן פרנסיסקו ארצות הברית

לטייל לבד

לכבוד יום העצמאות, מצאתי את עצמי חושבת מהי עצמאות עבורי.

יש שהיו מגדירים עצמאות כיכולת לעשות הכל לבד, להתקדם בכוחות עצמך, או אולי לא לבקש עזרה מאחרים.

עבורי, עצמאות זה חופש. החופש לצאת מהמוסכמות שאנחנו מכירים, החופש להעז, החופש להיות מי שאני בוחרת להיות.

להמשך הפוסט>>
נייפלס פלורידה לאן לטייל מחוץ למיאמי איפה הכי שווה המלצות

יום מחוץ למיאמי

פלורידה היא אחת המדינות המעניינות שבארה"ב, ואם כבר מגיעים למיאמי יש עוד כמה יעדים שווים שנמצאים במרחק נסיעה ממש קצר (וול, הכל יחסי) מהעיר הגדולה.

להמשך הפוסט>>
לאס וגאס מדריך המלונות המלא

מה שקורה בווגאס- חלק ב'

אני לא בטוחה כמה אנשים שלא מהמרים מגיעים ללאס וגאס (מישהו מכיר איזו סטטיסטיקה?), אבל אני מניחה שאני חלק מהקבוצה הקטנה והאינטימית הזו, שאיכשהו מגיעה לעיר החטאים בלי צ'יינג' למכונות הסלוט.

להמשך הפוסט>>
מלון פריז מדריך מלא מלונות לאס וגאס נוואדה

מה לעזאזל קורה בווגאס- חלק א'

כששאלתי אתכם בעמוד האינסטגרם מה הכי הייתם רוצים לדעת על לאס וגאס, עניתם כמעט בפה אחד- חוץ מהימורים, מה יש לעשות שם?! טוב, אז אפשר להסיר דאגה מלבכם (במיוחד את אמא)- בכל הפעמים שהגעתי ללאס וגאס בחצי השנה האחרונה, כמעט ורגלי לא דרכה בקזינו.

להמשך הפוסט>>
אי בודד חופשה חלומית איי סיישל

מה הייתם לוקחים לאי בודד?

עם כל בהלת הקורונה שסביבנו, כרגע אין שום חופשה שנמצאת באופק. לא יעד אקזוטי שנמצא בבאקט ליסט כבר תקופה ומחכה להתממש, לא איזה worcation ביעד מרוחק, אפילו לא איזה וויקאנד קצרצר. כשכל המשק סביבנו קורס, חופשה מרגישה כמו איזה חלום רחוק.

להמשך הפוסט>>
סגירת תפריט